Sklípkani v botanické Teplice

Přijďte od 18.10. - 13.11.2022 do botanické zahrady Teplice, kam vám přivezeme ukázat výběr sklípkanů z našeho chovu. Kromě všeho zde nejdete sklípkany, kteří se řadí k těm nejměnší druhům, ale zároveň i ty úplně největší kousky, kteří v rozpětí nohou dosahují velikosti jídelního talíře a váhy až 300 gramů. A to prostě musíte vidět!

Každé úterý a čtvrtek máme od 09.00-11.00 hod. vyhrazen pro návštěvy z řad škol, na které čekají komentované prohlídky. Tyto prohlídky jsou pouze na objednání přes webový portál botanické zahrady Teplice. Soboty a neděle máme vyhrazeny pro návštěvníky z řad veřejnosti, a to v časech od 10.00 - 12.00 hod. a poté od 13.00 - 14.00 hod. Na tyto termíny již není nutná rezervace.

A co vás o komentovaných prohlídkách bude čekat? Dozvíte se základní informace o chovu pavouků čeledi Theraphosidea, samozřejmostí bude krmení. Takže poznáte jak sklípkani loví a pokud se zadaří a objeví se nějaký volný sameček, tak se pustíme i do nějakého páření.

Takže vemte celou vaši rodinu a přijďte se podívat za námi do botanické zahrady Teplice a my vám ukážeme, že není čeho se bát a poznat tato zvířata i z jiného pohledu. My vám prozradíme veškerá tajemství o těchto úžasných paboucích.