Sklípkany můžeme chovat v teráriu, nebo v plastovém boxu.
Pro pozemní sklípkany (např. Theraphosa) je dobré mít ubikaci s větší základnou 40x35x30 a tato výška by se neměla překračovat. Při větší výšce terária (boxu) hrozí riziko pádu a následného úmrtí. I zemní sklípkani "rádi" šplhají. Pro menší druhy (např. Brachypelma) opět postačí 25x25x25. Vzdušnou vlhkost udržujeme v rozmezí 60-90%, pouštním druhům stačí 50% a teplotu od 25-30 stupňů celsia a u stepních druhů může být i nižší.
Stromový sklípkani musí mít ubikaci situovanou na výšku. Pro větší druhy stromových sklípkanů (např. Poecilotheria) o rozměrech 30x25x40 (d x š x v) a pro ty menší druhy (např. Avicularia) postačí 25x25x25. Vzdušnou vlhkost udržujeme v rozmezí 60-90% a teplotu od 22-30°C.
Pro hrabavé (norové) sklípkany (např. Hystarocrates) je potřeba ubikace o rozměrech 30x30x30 a opatřit jí o větší vrstvu substrátu aspoň 15cm. Vzdušnou vlhkost udržujeme v rozmezí 50-90% a teplotu od 22-28 stupňů celsia. Záleží na konkrétním druhu sklípkana.
V ubikacích by neměl chybět úkryt a mělká napáječka (pro odrostlejší jedince). Jako doplňky můžete využít kousky kůry, listí, mech, rašeliník, větvičky a kamínky. Je důležité se vyvarovat ostrých a těžkých předmětů, kde by mohlo dojít k poranění. Vždy používáme doplňky bez chemického ošetření. Můžeme použít živé rostliny, nebo umělé. Živé rostliny vám zajistí stabilnější vzdušnou vlhkost, avšak sklípkani je rádi ničí.
Co se týká potravy, sklípkani nejsou nároční. Vystačí si s bezobratlými, nebo obratlovci úměrných jejich velikosti. Ideální pro krmení jsou cvrčci, švábi, sarančata. Dospělým jedincům větších druhů sklípkanů můžete přilepšit i menší myší, nesmí být ale pravidlem a dáváme pouze jako zpestření jídelníčku.
Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost. Více informací